Nawigacja

· Strona główna

Parafia

· Spowiedź w katedrze

· Ogłoszenia parafialne

· Intencje parafialne

· Duszpasterze

· Galeria zdjęć

· Historia parafii

· Obraz Matki Boskiej

· Kazania online

· Wirtualny spacer

Kancelaria

· Kancelaria

· Sakramenty św.

Wspólnoty parafialne

· Wspólnoty w parafii

· Ministranci

· Stowarzyszenie CRUX

Dekanat

· Parafie miasta Opole

· Polecane wydarzenia

Inne

· Szukaj na stronie

· Kontakt


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Spowiedź w Katedrze w okresie Narodzenia Pańskiego
dodał:
· alfsoft dnia 17.12.2014
Informujemy, że w dniach od 24 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. nastąpi świąteczna zmiana planu całodziennej spowiedzi w katedrze. W tym czasie (z wyjątkiem 25, 26 i 28 grudnia oraz 1 i 6 stycznia) okazja do spowiedzi św.: 6.00 - 9.00.

Przypominamy, że w kościele pw. Świętej Trójcy (Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanie), Pl. Wolności 2 (po drugiej stronie Rynku) spowiedź codziennie: 7.00 – 12.00 oraz 14.00 – 19.30.
Światło Betlejemskie w Katedrze Opolskiej
dodał:
· alfsoft dnia 13.12.2014
We wtorek 16 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 harcerze z ZHP podczas specjalnego nabożeństwa przekażą Światło Betlejemskie Biskupowi Pawłowi Stobrawie w Katedrze Opolskiej.

Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest zapalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od stale płonącego tam ognia i wędruje do wielu krajów świata. W tym roku przekazywaniu światła towarzyszy hasło „Pokój jest w nas”.

Świeca ze światłem będzie wystawiona przy ołtarzu Matki Boskiej Opolskiej w katedrze. Płomień stamtąd można zabrać do domów, aby zapłonął na stole wigilijnym w każdym domu.
Przyjęcie na posługę Nadzwyczajnych Szafarzy
dodał:
· alfsoft dnia 07.12.2014
W II Niedzielę Adwentu z rąk biskupa opolskiego 54 osoby przyjęło posługę nadzwyczajnych szafarzy w tym 6 sióstr zakonnych. Ta posługa upoważnia do zanoszenia Komunii św. chorym, a także rozdzielania jej podczas Mszy św. w parafiach. Kandydaci, których wybrali proboszczowie i przełożone zakonne, uczestniczyli w kursie przygotowawczym, który trwał przez cztery poprzedzające soboty.

Wszystkim obecnym i nowo ustanowionym nadzwyczajnym szafarzom życzymy wytrwałości w posłudze i dawania świadectwa wiary.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYJĘCIA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY
Rekolekcje adwentowe
dodał:
· alfsoft dnia 06.12.2014
„Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!” (Mk 1,3)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE ADWENTOWE
W KATEDRZE P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W OPOLU
6 – 10 XII 2014


Msze św. roratnie odbywają się w dni powszednie o godz. 6:00 (dla dorosłych) i o godz. 17:00 (dla dzieci).


ZOBACZ CAŁY PROGRAM REKOLEKCJI
719. rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Opolu
dodał:
· alfsoft dnia 16.11.2014
W niedzielę 16 listopada przypada 719. rocznica poświęcenia kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, czyli katedry opolskiej. W XIII w. przebudowano istniejący tu już wcześniej kościół i uroczyście poświęcono 16 listopada 1295 r. Odtąd przez wiele wieków świątynia ta była jedynym kościołem parafialnym dla miasta Opola i jego okolic. Jest to zarazem dzień wdzięczności za dar tego miejsca, kapłanów, którzy głosili tutaj słowo Boże i udzielali sakramentów świętych i za ludzi wiary, którzy się tutaj gromadzili i troszczyli o tę świątynię.


PRZECZYTAJ WIĘCEJ O HISTORII KATEDRY
List Episkopatu Polski o przygotowaniach do ŚDM Kraków 2016
dodał:
· alfsoft dnia 09.11.2014 ·
Przeżywane dziś święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej przenosi nas myślą do Rzymu i jednoczy w modlitwie z papieżem Franciszkiem. Bazylika Laterańska bowiem to katedra Biskupa Rzymu, a jednocześnie Matka i Głowa wszystkich kościołów świata. Jest ona symbolem jedności i powszechności całego Kościoła. Szczególnym doświadczeniem tej uniwersalności i jedności są Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu 2016 roku odbędą się w Polsce. W tym samym czasie Kościół w naszej Ojczyźnie będzie świętował jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. W ten oto sposób przeszłość spotka się z przyszłością, tradycja ze współczesnością. Sięgając początków Kościoła w Polsce i otwierając się na to, co nowe, mamy szansę odkryć ponownie korzenie, z jakich wyrosła wiara na ziemiach polskich. Ukazując zaś młodym jej wielowiekowe dzieje i stawiając za wzór świadków: świętych i męczenników – możemy ożywić w sobie odpowiedzialność i troskę o kształt wiary i jej miejsce w przyszłości.ZOBACZ CAŁY LIST EPISKOPATU POLSKI
Odpusty za zmarłych
dodał:
· alfsoft dnia 31.10.2014
Uroczystość Wszystkich Świętych skłania nas do szczególnej modlitwy za zmarłych, ale w tym czasie można uzyskać także odpusty dla nich. Jak mówi Katechizm Kościoła Katolickiego „Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych” (KKK 1471).

Aby zyskać odpust należy nawiedzić pobożnie cmentarz w dniach 1-8 listopada i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić stałe warunki odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunii św., zachować wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) i odmówić modlitwę “Wierzę w Boga”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo"). W samym dniu 2 listopada - przy zachowaniu tych samych warunków - również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówieniem w nich modlitwy "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga".
Plan kolędy
ZOBACZ PLAN KOLĘDY
Zaproszenia
Nasze Koszulki


Sakrament Bierzmowania 2015

TERMINY SPOTKAŃ KANDYDATÓW
DO BIERZMOWANIA


Menu dodatkowe
POSŁUCHAJ RADIA

36,126,404 Gości na stronie od 25.09.2011