Nawigacja

· Strona główna

Parafia

· Spowiedź w katedrze

· Ogłoszenia parafialne

· Intencje parafialne

· Duszpasterze

· Galeria zdjęć

· Historia parafii

· Obraz Matki Boskiej

· Kazania online

· Wirtualny spacer

Kancelaria

· Kancelaria

· Sakramenty św.

Wspólnoty parafialne

· Wspólnoty w parafii

· Ministranci

· Stowarzyszenie CRUX

Dekanat

· Parafie miasta Opole

· Polecane wydarzenia

Inne

· Szukaj na stronie

· Kontakt


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Koncerty organowe w Opolu
dodał:
· alfsoft dnia 28.05.2015
Utwory Bacha, Brosiga i innych kompozytorów oraz pieśni w pięknej oprawie muzyki organowej będzie można usłyszeć 1 czerwca w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu oraz w sali kameralnej Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (przy ul. Kard. B. Kominka 1).

Wykonawcami będą uczestnicy I Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Wstęp wolny. Konkurs rozpocznie się o 9.00, zakończy o 18.00 Mszą św. z udziałem scholi gregoriańskiej WMSD w kościele św. Sebastiana.

Marsz dla życia i rodziny
dodał:
· alfsoft dnia 24.05.2015 ·
Data marszu: 31/05/2015
Start: 13.00, Plac Katedralny
Finał: Plac Wolności


Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

Odezwa Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi
dodał:
· alfsoft dnia 16.05.2015
Drodzy Diecezjanie!

Obchodzona w dzisiejszą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam prawdę, że Chrystus, po spełnieniu ziemskiej misji, powraca do chwały, którą odwiecznie dzieli z Ojcem i z Duchem Świętym. Wstępując do nieba, nie porzucił nas jednak w ludzkiej niedoli. W mocy Bożego Ducha nadal żyje i działa pośród nas w nowy sposób.

Jednym ze sposobów obecności Chrystusa, o którym mówi wiele dokumentów Kościoła, jest Jego obecność w osobie wyświęconego kapłana. W każdym kapłanie Chrystus jest obecny w swoim Kościele jako Głowa swojego Ciała i Pasterz swojej trzody (por. KKK 1548)

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

Zaproszenie Biskupa Opolskiego
dodał:
· alfsoft dnia 19.04.2015
Drodzy Diecezjanie!

Za pośrednictwem Waszych duszpasterzy kieruję do Was serdeczne zaproszenie do modlitewnego i rodzinnego spędzenia tzw. weekendu majowego. W tym roku po raz czwarty 1 maja, w drugą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, w Jemielnicy chcemy modlić się wspólnie z rodzinami i za rodziny o ich świętość i gotowość do apostolstwa. Uroczystą Mszę św. w ich intencji rozpoczniemy o godz. 11.00 procesją z kościoła pw. Wszystkich Świętych do kościoła parafialnego. O 14.30 będziemy się modlić podczas nabożeństwa wzywając wstawiennictwa Matki Bożej i św. Józefa dla uproszenia pokoju dla świata i ludzkich serc.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

Piesza pielgrzymka z opolskiej katedry do Winowa
dodał:
· alfsoft dnia 17.04.2015
Wspólnota Ruchu Szensztackiego Diecezji Opolskiej zaprasza 2 maja 2015 r., (tj. sobota) na 20 pieszą pielgrzymkę z katedry opolskiej do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Zapraszamy wszystkich a szczególnie małżeństwa z dziećmi i wszystkich którzy pragną ofiarować swój czas i modlitwę w intencji osób życia konsekrowanego a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Program:
12.00 - Msza święta w Katedrze – o. Roman Haronska po Mszy świętej wyjście pielgrzymki.
14.30 - konferencja ks. Wojciech Janus - w kościele św. Józefa w Opolu - Szczepanowicach.
16.00 - powitanie Matki Bożej w Sanktuarium, akt zawierzenia, nabożeństwo majowe, a po nim zapraszamy chętnych na ognisko przy placu kościelnym.( Uczestników pielgrzymki prosimy o zabranie z sobą kiełbasek do pieczenia przy ognisku).
Życzenia Wielkanocne
dodał:
· alfsoft dnia 04.04.2015
Biskupi do kapłanów: Dzielmy się z wiernymi odpowiedzialnością za Kościół
dodał:
· alfsoft dnia 01.04.2015 ·
Tym, co kojarzy się z życiem zakonnym jest charyzmat. „Twórcze połączenie sakramentalnego urzędu i chryzmatu jest właściwie zadaniem każdego kapłana, nie tylko zakonnego” – piszą biskupi w liście na Wielki Czwartek. Zachęcają duchownych do budzenia w wiernych współodpowiedzialności za Kościół.
„Wszyscy potrzebujemy duchowego powrotu do Wieczernika. Do miejsca, w którym w Wielki Czwartek Chrystus podzielił się z Apostołami swoją świętością. To ona ma być naszą chrześcijańską i kapłańską tożsamością” – piszą biskupi do kapłanów w liście na Wielki Czwartek. Pierwszy dzień Triduum Sacrum obchodzony jest jako wspomnienie ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. W Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma w katedrach księża odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie.W kontekście Roku Życia Konsekrowanego, biskupi dziękują za rozmaitą posługę i świadectwo życia kapłanom zakonnym, a także pozostałym osobom konsekrowanym. „Ich wieloraka posługa i ofiarna obecność w polskim Kościele silnie wspiera nasza kapłańską misję” – podkreślają.
List biskupów do kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku kończą życzenia głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i Niedzieli Bożego Miłosierdzia.
Wesprzyj remont
Nabożeństwa Majowe


Zaproszenia
Nasze Koszulki


Sakrament Bierzmowania 2015

TERMINY SPOTKAŃ KANDYDATÓW
DO BIERZMOWANIA


Menu dodatkowe
POSŁUCHAJ RADIA

40,179,583 Gości na stronie od 25.09.2011