Nawigacja

· Strona główna

Parafia

· Spowiedź w katedrze

· Ogłoszenia parafialne

· Intencje parafialne

· Duszpasterze

· Galeria zdjęć

· Historia parafii

· Obraz Matki Boskiej

· Kazania online

· Wirtualny spacer

Kancelaria

· Kancelaria

· Sakramenty św.

Wspólnoty parafialne

· Wspólnoty w parafii

· Ministranci

· Stowarzyszenie CRUX

Dekanat

· Parafie miasta Opole

· Polecane wydarzenia

Inne

· Szukaj na stronie

· Kontakt


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Zaproszenie Biskupa Opolskiego
dodał:
· alfsoft dnia 19.04.2015
Drodzy Diecezjanie!

Za pośrednictwem Waszych duszpasterzy kieruję do Was serdeczne zaproszenie do modlitewnego i rodzinnego spędzenia tzw. weekendu majowego. W tym roku po raz czwarty 1 maja, w drugą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, w Jemielnicy chcemy modlić się wspólnie z rodzinami i za rodziny o ich świętość i gotowość do apostolstwa. Uroczystą Mszę św. w ich intencji rozpoczniemy o godz. 11.00 procesją z kościoła pw. Wszystkich Świętych do kościoła parafialnego. O 14.30 będziemy się modlić podczas nabożeństwa wzywając wstawiennictwa Matki Bożej i św. Józefa dla uproszenia pokoju dla świata i ludzkich serc.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST

Piesza pielgrzymka z opolskiej katedry do Winowa
dodał:
· alfsoft dnia 17.04.2015
Wspólnota Ruchu Szensztackiego Diecezji Opolskiej zaprasza 2 maja 2015 r., (tj. sobota) na 20 pieszą pielgrzymkę z katedry opolskiej do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Zapraszamy wszystkich a szczególnie małżeństwa z dziećmi i wszystkich którzy pragną ofiarować swój czas i modlitwę w intencji osób życia konsekrowanego a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Program:
12.00 - Msza święta w Katedrze – o. Roman Haronska po Mszy świętej wyjście pielgrzymki.
14.30 - konferencja ks. Wojciech Janus - w kościele św. Józefa w Opolu - Szczepanowicach.
16.00 - powitanie Matki Bożej w Sanktuarium, akt zawierzenia, nabożeństwo majowe, a po nim zapraszamy chętnych na ognisko przy placu kościelnym.( Uczestników pielgrzymki prosimy o zabranie z sobą kiełbasek do pieczenia przy ognisku).
Życzenia Wielkanocne
dodał:
· alfsoft dnia 04.04.2015
Biskupi do kapłanów: Dzielmy się z wiernymi odpowiedzialnością za Kościół
dodał:
· alfsoft dnia 01.04.2015 ·
Tym, co kojarzy się z życiem zakonnym jest charyzmat. „Twórcze połączenie sakramentalnego urzędu i chryzmatu jest właściwie zadaniem każdego kapłana, nie tylko zakonnego” – piszą biskupi w liście na Wielki Czwartek. Zachęcają duchownych do budzenia w wiernych współodpowiedzialności za Kościół.
„Wszyscy potrzebujemy duchowego powrotu do Wieczernika. Do miejsca, w którym w Wielki Czwartek Chrystus podzielił się z Apostołami swoją świętością. To ona ma być naszą chrześcijańską i kapłańską tożsamością” – piszą biskupi do kapłanów w liście na Wielki Czwartek. Pierwszy dzień Triduum Sacrum obchodzony jest jako wspomnienie ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. W Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma w katedrach księża odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie.W kontekście Roku Życia Konsekrowanego, biskupi dziękują za rozmaitą posługę i świadectwo życia kapłanom zakonnym, a także pozostałym osobom konsekrowanym. „Ich wieloraka posługa i ofiarna obecność w polskim Kościele silnie wspiera nasza kapłańską misję” – podkreślają.
List biskupów do kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku kończą życzenia głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i Niedzieli Bożego Miłosierdzia.
Zaproszenie Liturgicznej Służby Ołtarza w Wielki Czwartek
dodał:
· alfsoft dnia 27.03.2015
Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza zgodnie z tradycją diecezjalną wszystkich członków LSO do udziału we Mszy św. krzyżma w katedrze opolskiej w Wielki Czwartek, tj. 2 kwietnia, o godz. 9.30. Po niej odbędzie się krótkie spotkanie z Ks. Biskupem, w czasie którego zostaną wręczone dyplomy uznania wzorowym długoletnim członkom LSO, zgłoszonym przez swoich duszpasterzy.

Wyróżnieni ministranci ubrani w strój liturgiczny powinni przybyć do katedry opolskiej o godz. 9.10 i zająć miejsce w ławce z rezerwacją dla nich. Prosi się wszystkich pozostałych ministrantów i lektorów o uczestniczenie we Mszy św. w strojach liturgicznych.
Zaproszenie osób żyjących w związkach niesakramentalnych
dodał:
· alfsoft dnia 26.03.2015
Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 14.00 do Katedry Opolskiej osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne.

Będzie to okazja, aby przełamać się słowem Pańskim, razem pomodlić się i otrzymać szczególne błogosławieństwo na trudne trwanie w jedności z Bogiem.

Powołanie Kapituły Odnowy Katedry Opolskiej
dodał:
· alfsoft dnia 01.03.2015
Komunikat Biskupa Opolskiego dotyczący powołania Kapituły Odnowy Katedry Opolskiej

Drodzy Diecezjanie!

Od wielu lat parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu podejmuje liczne prace konserwatorskie w trosce o naszą zabytkową Katedrę, która jest kościołem biskupim, a zarazem pełni funkcję świątyni parafialnej. Prace te są podejmowane ze względu na stan wnętrza naszej Katedry oraz jej murów zewnętrznych, które wymagają pilnej renowacji. Aby zintensyfikować te działania, 1 stycznia 2015 roku powołałem Kapitułę Odnowy Katedry Opolskiej, której celem są działania promujące odnowę zabytkowego kościoła.

W skład Kapituły wchodzą ludzie różnych stowarzyszeń i instytucji, mediów publicznych i kościelnych, uczelni wyższych, mecenasów kultury i sztuki, artystów oraz innych. Uroczysta inauguracja działalności Kapituły będzie miała miejsce 8 marca 2015 roku, o godz. 10.30 podczas Mszy Świętej w Katedrze Opolskiej. Na dzieło odnowy Katedry pragnę uwrażliwić wszystkich drogich diecezjan. Kościół katedralny jest przecież Matką wszystkich kościołów w diecezji. To z tej świątyni wychodzą wyświęceni tutaj diakoni, kapłani i biskupi, którzy potem są posłani, aby głosić Ewangelię.

Dlatego – Drodzy Bracia i Siostry – zwracam się do Was o zrozumienie i wsparcie działań parafii katedralnej oraz powołanej Kapituły, bo ten szczególny kościół jest również naszym dziedzictwem duchowym, kulturowym i historycznym. Niech nasza wspólna troska o odnowę opolskiej Katedry będzie wyrazem wielkiej wdzięczności dla pokoleń, które uświęcały się w tym kościele, ale również odzwierciedleniem naszej wiary, którą odpowiedzialnie chcemy przekazać następnym pokoleniom.

† Andrzej Czaja
Biskup OpolskiZOBACZ INFORMACJE ZAWARTE W ULOTCE KAPITUŁY

Wesprzyj remont
Nabożeństwa Majowe


Zaproszenia
Nasze Koszulki


Sakrament Bierzmowania 2015

TERMINY SPOTKAŃ KANDYDATÓW
DO BIERZMOWANIA


Menu dodatkowe
POSŁUCHAJ RADIA

39,597,825 Gości na stronie od 25.09.2011