Nawigacja

· Strona główna

Parafia

· Spowiedź w katedrze

· Ogłoszenia parafialne

· Intencje parafialne

· Duszpasterze

· Galeria zdjęć

· Historia parafii

· Obraz Matki Boskiej

· Kazania online

· Wirtualny spacer

Kancelaria

· Kancelaria

· Sakramenty św.

Wspólnoty parafialne

· Wspólnoty w parafii

· Ministranci

· Stowarzyszenie CRUX

Dekanat

· Parafie miasta Opole

· Polecane wydarzenia

Inne

· Szukaj na stronie

· Kontakt


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
dodał:
· alfsoft dnia 14.01.2015 ·
W dniach 17-25.01.2014 r. będziemy po raz kolejny obchodzić Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jego hasłem są słowa: „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Brazylii.. W diecezji opolskiej z tej okazji przygotowano cały szereg nabożeństw i spotkań poświęconych sprawie jedności chrześcijan. Oto ich program:

17.01.2015 (sobota)
– Opole, godz. 16.30 – XXV Ekumeniczny Koncert Kolęd w kościele OO. Franciszkanów. Wystąpią: Chór Wyższobramski z parafii ewangelickiej w Cieszynie; Chór „Laudate Dominum” z parafii bł. Czesława w Opole; Chór „Cantabile” z Dobrzenia Wielkiego.

18.01.2015 (niedziela)
– Opole, godz. 16.00 – ekumeniczne Nabożeństwo Słowa Bożego w kościele ewangelicko-augsburskim. Przewodniczy: ks. Wojciech Pracki (proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii w Opolu); kazanie: bp Rudolf Pierskała.
– Opole, godz. 10.15 – Msza św. w obrządku bizantyjskim w kościele pw. św. Aleksego. Przewodniczenie - ks. mitrat prof. Janusz Czerski; kazanie – ks. dr Jurij Szczurko.
– Kluczbork, godz. 15.00 – Nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego w kościele ewangelickim Zbawiciela. Przewodniczy: ks. Paweł Szwedo (proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii w Kluczborku); kazanie: ks. Bernard Jurczyk (proboszcz rzymskokatolickiej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku). Po nabożeństwie agapa z udziałem rzymskokatolickiego i ewangelickiego duchowieństwa Ziemi Kluczborskiej.
Orszak Trzech Króli 2015 w Opolu
dodał:
· alfsoft dnia 29.12.2014
W imieniu księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w ORSZAKU TRZECH KRÓLI 2015 w Opolu. Gromadzimy się we wtorek 6 stycznia 2015 roku (godz. 14.00) na deptaku przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Damrota. Z tego miejsca Orszak wyruszy w kierunku opolskiego Rynku. W trakcie przemarszu odegrane zostaną sceny ilustrujące biblijny przekaz Bożego Narodzenia. Orszak zakończymy wspólnym kolędowaniem z wokalistami z Opolskiego Studia Piosenki.

Niech udział w tym wydarzeniu całych rodzin, razem z dziećmi, młodzieżą i starszym pokoleniem, będzie okazją do doświadczenia autentycznego święta rodziny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.opole.orszak.org
Znaki ŚDM w Katedrze
dodał:
· alfsoft dnia 29.12.2014 ·
Znaki ŚDM na diecezjalnych obchodach zakończenia Metropolitalnego Roku Rodziny.

W Niedzielę wieczorem, w Święto Świętej Rodziny biskupi opolscy: Andrzej, Paweł i Rudolf zakończyli Eucharystią obchody Metropolitalnego Roku Rodziny w diecezji opolskiej.

Rok Rodziny ogłoszony został w diecezjach gliwickiej i opolskiej oraz w archidiecezji katowickiej w pierwszą Niedzielę Adwentu w 2013 roku i obchodzony był pod hasłem „Rodzina miłością wielka”.

Po Mszy św. biskupi udzielali indywidualnego błogosławieństwa małżeństwom i rodzinom. Na zakończenie miała miejsce adoracja krzyża i ikony Matki Bożej.
Życzenia Bożonarodzeniowe
dodał:
· alfsoft dnia 24.12.2014
Spowiedź w Katedrze w okresie Narodzenia Pańskiego
dodał:
· alfsoft dnia 17.12.2014
Informujemy, że w dniach od 24 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. nastąpi świąteczna zmiana planu całodziennej spowiedzi w katedrze. W tym czasie (z wyjątkiem 25, 26 i 28 grudnia oraz 1 i 6 stycznia) okazja do spowiedzi św.: 6.00 - 9.00.

Przypominamy, że w kościele pw. Świętej Trójcy (Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanie), Pl. Wolności 2 (po drugiej stronie Rynku) spowiedź codziennie: 7.00 – 12.00 oraz 14.00 – 19.30.
Światło Betlejemskie w Katedrze Opolskiej
dodał:
· alfsoft dnia 13.12.2014
We wtorek 16 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 harcerze z ZHP podczas specjalnego nabożeństwa przekażą Światło Betlejemskie Biskupowi Pawłowi Stobrawie w Katedrze Opolskiej.

Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest zapalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od stale płonącego tam ognia i wędruje do wielu krajów świata. W tym roku przekazywaniu światła towarzyszy hasło „Pokój jest w nas”.

Świeca ze światłem będzie wystawiona przy ołtarzu Matki Boskiej Opolskiej w katedrze. Płomień stamtąd można zabrać do domów, aby zapłonął na stole wigilijnym w każdym domu.
Przyjęcie na posługę Nadzwyczajnych Szafarzy
dodał:
· alfsoft dnia 07.12.2014
W II Niedzielę Adwentu z rąk biskupa opolskiego 54 osoby przyjęło posługę nadzwyczajnych szafarzy w tym 6 sióstr zakonnych. Ta posługa upoważnia do zanoszenia Komunii św. chorym, a także rozdzielania jej podczas Mszy św. w parafiach. Kandydaci, których wybrali proboszczowie i przełożone zakonne, uczestniczyli w kursie przygotowawczym, który trwał przez cztery poprzedzające soboty.

Wszystkim obecnym i nowo ustanowionym nadzwyczajnym szafarzom życzymy wytrwałości w posłudze i dawania świadectwa wiary.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYJĘCIA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY
Nasze Koszulki


Sakrament Bierzmowania 2015

TERMINY SPOTKAŃ KANDYDATÓW
DO BIERZMOWANIA


Menu dodatkowe
POSŁUCHAJ RADIA

37,233,304 Gości na stronie od 25.09.2011