Nawigacja

· Strona główna

Parafia

· Spowiedź w katedrze

· Ogłoszenia parafialne

· Intencje parafialne

· Duszpasterze

· Galeria zdjęć

· Historia parafii

· Obraz Matki Boskiej

· Kazania online

· Wirtualny spacer

Kancelaria

· Kancelaria

· Sakramenty św.

Wspólnoty parafialne

· Wspólnoty w parafii

· Ministranci

· Stowarzyszenie CRUX

Dekanat

· Parafie miasta Opole

· Polecane wydarzenia

Inne

· Szukaj na stronie

· Kontakt


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do katedry opolskiej
dodał:
· alfsoft dnia 04.04.2014
Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej zaprasza zgodnie z tradycją diecezjalną wszystkich członków LSO do udziału we Mszy św. krzyżma w katedrze opolskiej w Wielki Czwartek, tj. 17 kwietnia, o godz. 9.30. Po niej odbędzie się krótkie spotkanie z Ks. Biskupem, w czasie którego zostaną wręczone dyplomy uznania wzorowym długoletnim członkom LSO, zgłoszonym przez swoich duszpasterzy.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Całonocna adoracja i spowiedź w katedrze
dodał:
· alfsoft dnia 28.03.2014
Podejmując wezwanie Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza w piątek 28 marca 2014 r. na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź w katedrze opolskiej.

Począwszy od tego dnia w katedrze będzie regularna adoracja Najświętszego Sakramentu – w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.30, w niedziele od 15.00 do 16.00 w bocznej kaplicy Miłosierdzia Bożego.
Wielki Post 2014
dodał:
· alfsoft dnia 24.03.2014

W piątki o godz. 8:30 oraz 17:45 zapraszamy na Drogę Krzyżową

W niedzielę o godz. 17:45 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W kaplicy w Zakrzowie – o 14:00.
Papież Franciszek na Wielki Post: Bóg jest większy od naszego grzechu
dodał:
· alfsoft dnia 12.03.2014 ·
Apel do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji Ukrainy
dodał:
· alfsoft dnia 05.03.2014
Apel do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji UkrainyWobec wciąż utrzymującej się sytuacji napięcia na Ukrainie i zagrożenia jej integralności, pragniemy zwrócić się do Was, Siostry i Bracia, z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji pokojowego rozwiązania narastającego konfliktu. W tak trudnej, niestabilnej i zmieniającej się z godziny na godzinę sytuacji, niech w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich, nie zabraknie gestów duchowej solidarności. Po raz kolejny okażmy naszą jedność z umęczonym narodem Ukraińskim. Ufamy, że nasze modlitewne wołanie do Boga, Pana dziejów i historii, pomoże w znalezieniu najlepszych dróg wyjścia w zaistniałej, pełnej napięcia, konfliktowej sytuacji. Łącząc się ze wszystkimi, którym na sercu leży prawdziwe dobro Ukrainy i życie w bezpieczeństwie oraz pokoju, nadal przyzywajmy światła i mocy Ducha Świętego w podejmowaniu ważnych decyzji.
Przypominamy, że żadne rozwiązanie siłowe nie zapewni trwałego pokoju, a przyczyni się jedynie do wzrostu napięcia i eskalacji konfliktu. Niech to nasze wołanie do Boga, zanoszone u progu rozpoczynającego się Wielkiego Postu, uprosi łaskę i zmiłowanie w tych najnowszych dziejach naszego bratniego ukraińskiego narodu. Jeszcze raz z całą mocą przypominamy słowa zapisane w naszym wspólnym przesłaniu do narodów Polski i Ukrainy: „(…) współpraca wolnej Polski z wolną Ukrainą jest niezbędna, by w tej części Europy panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością religijną, a prawa człowieka nie były zagrożone”.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski


Warszawa, 4 marca 2014 rokuADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KATEDRZE
dodał:
· alfsoft dnia 02.03.2014
W poniedziałek i we wtorek, tradycyjnie na zakończenie okresu karnawału, od godziny 11:00 do 18:00 w katedrze trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się Mszą świętą o 11:00, a zakończenie nastąpi o godz. 18:15.

Zapraszamy do udziału. Prosimy, aby adoracji przewodniczyli:

- od godz. 12:00 do 13:00 czciciele św. Franciszka i św. ojca Pio
- od godz. 13:00 do 14:00 członkowie Żywego Różańca
- od godz. 14:00 do 15:00 członkowie zespołu CARITAS, rodzice i dziadkowie ministrantów i lektorów oraz Dzieci Maryi
- od godz. 15:00 do 16:00 Wspólnota Krwi Chrystusa i czciciele Miłosierdzia Bożego
- od godz. 16:00 do 17:00 rodzice i członkowie rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej
- od godz. 17:00 do 17:45 dzieci i młodzież
- od godz. 17:45 adoracja wspólna.
- o godz. 18.15 zakończenie adoracji
Przyjęcie posługi lektoratu przez ministrantów
dodał:
· alfsoft dnia 23.02.2014
21 lutego w parafii św. Mikołaja w Raciborzu po trzydniowych rekolekcjach odbyło się przyjęcie do posługi lektoratu ministrantów z diecezji opolskiej, był tam też i nasz ministrant Michał Biskup. Wszyscy ministranci złożyli przyrzeczenie na ręce księdza biskupa Rudolfa Pierskały, który w swoim słowie podkreślił rangę posługi lektorskiej.

Lektor w sprawowaniu Eucharystii posiada właściwą sobie funkcję, wykonując czytania z Pisma Świętego z wyjątkiem Ewangelii. W niedzielę i święta są to dwa pierwsze czytania, w dni powszednie jedno czytanie. Lektor, stojąc w szeregu ludzi, którymi Bóg posługuje się w przekazywaniu swojego słowa, jest specjalnym narzędziem Boga przemawiającego dzisiaj do człowieka. Dlatego ważnym wymaganiem wobec lektora, jest jego właściwy stosunek do Pisma św. i troska o głębszą jego znajomość. Lektor powinien być tym, który żyje słowem Bożym, czyta je i nad nim rozmyśla, z niego czerpie tematy do refleksji i modlitwy. Jako sługa słowa Bożego w liturgii powinien być odpowiedzialny również za sposób jego przekazywania. Wykonując swoją posługę, powinien w tej czynności wyrazić "taką umiejętność, taką prostotę i zarazem dostojeństwo, ażeby w samym już sposobie czytania czy śpiewania liturgicznego odzwierciedlił się charakter świętego tekstu".

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYJĘCIA POSŁUGI LEKTORSKIEJ
Zaproszenia
Sakrament Bierzmowania 2014

TERMINY SPOTKAŃ KANDYDATÓW
DO BIERZMOWANIA


Menu dodatkowe
POSŁUCHAJ RADIA

30,501,190 Gości na stronie od 25.09.2011